Haber

Deprem Bölgesinin İzlenimlerini Anlatan Tunç Soyer Gözyaşlarını Tutamadı: “Cesetler İkili Çıkıyor. Anneler ve Babalar Evlatlarına Sarılıyor”

KERİM UĞUR

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi ve Elbistan ilçeleri merkezli 6 Şubat’ta 10 ili vuran depremlerin ardından afet bölgesine giden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, iki günlük izlenimlerini düzenlediği basın toplantısıyla anlattı. Soyer orada yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

İki gün boyunca afet bölgesinde incelemelerde bulunan ve yardımları götüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’e dönüşünden sonra bu akşam basın toplantısı düzenledi. Deprem bölgesi izlenimlerini ve ‘Umut Hareketi’ kapsamında yürütülen yardım çalışmalarını anlattı.

Başkan Soyer, “Orada sizi etkileyen bir olay ya da diyalog oldu mu?” sorusuna yanıt verirken gözyaşlarını tutamadı. soru-cevap bölümünde soruldu. Soyer, “Orada ağlamaktan gözlerimiz dolmadı. Söylenecek çok şey yok ama çok acı şeyler gördük. Sadece çorbanın geçtiğini söyleyen çocuğunu alacak hastane bulamayıncaya kadar” dedi. Kar suyundan mama yapmaya çalıştığı için iki yaşındaki çocuğuna mama yapamadığı için 3 gün boğazımdan hastalandı” dedi. “Çok şey gördük. Dayanmak gerçekten çok zor. Cesetler genellikle çift olarak çıkıyor. Anneler çocuklarına sarılıyor, babalar çocuklarına sarılıyor.”

haber-emirdag.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu