Haber

Ege’de Göçmen Faciası: 2 Kadın, 1 Hamile Ceset Bulundu

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı, Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında Yunan Sahil Güvenlik güçleri tarafından geri püskürtülen düzensiz 43 göçmenin kurtarıldığını, biri 5 aylık hamile 2 kadının cansız bedenine ulaşıldığını duyurdu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

2 kadının cesedi bulundu

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, ’21 Aralık 2022 günü saat 06.38’de Aydın’ın Kuşadası açıklarında bir grup düzensiz göçmen ihbarı yapılmış ve hemen bölgeye 1 Sahil Güvenlik botu sevk edilmiştir. Tespit edilen lastik bottaki 43 düzensiz göçmenin sağ olarak kurtarıldığı belirtilirken, biri 5 aylık hamile olduğu açıklanan 2 düzensiz göçmen kadın cansız bedenine ulaşıldı.

Göçmenler, Yunan Sahil Güvenliği tarafından Türk karasularına itildiklerini iddia ettiler.

Kurtarılan göçmenlerden alınan ilk ifadelere ilişkin olarak, ‘Yunan Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın onları Sisam Adası önünde durdurduğu, motorlarının çekildiği, teknelerinin halatlarla çekildiği, denizin çok dalgalı olduğu ve teknelerinin sallanmaya başladığı belirtildi. sürüklenirken su üzerinde. Akabinde ikinci bir Yunan unsurunun oluşturduğu dalgalarla Türk karasularına itilmeye çalışıldığı, teknelerinin daha fazla su aldığı ve kaosun çıktığı öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu