Ekonomi

Evlenecek çiftlere yönelik 2 yıl ödemesiz dönemli kredi teklifi Meclis’e sunuldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi imkânı sunulacağını duyurdu. 2 yıl ödemesiz kredi verilmesini içeren “Aile ve Gençlik Fonu Kurulması Hakkında Kanun Teklifi” TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Göktaş, “Önümüzdeki günlerde Meclis’e gelecek. Tüm çalışmalarımızı tamamladık. Yeni yıldan önce hayata geçmesini bekliyoruz.” dedi. Buna göre; Aralık ayı civarında yeni evlilere faizsiz evlilik kredisi verilmesi bekleniyor.

Kredi için yaş kriteri

Faizsiz evlilik kredisinin kriterlerini anlatan Bakan Göktaş, “18-27 yaş gibi ama bunların hepsi Meclis’te görüşülecek. Gelir kriteri var, yaş kriteri var. Katılmamak” dedi. Belli suçlarda bulunmak ve deprem bölgesinde yaşamış olmak… Bu kriterleri karşılayan herkes bundan yararlanabilecek.” söz konusu.

2 yıl ödemesiz dönem olacak

Bakan Göktaş, 4 yıl vadeli kredinin 2 yıl ödemesiz dönemli olacağını ve sıfır faizle verileceğini söyledi. Yönetmelik çıkarılması gerektiğini belirten Göktaş, pilot alandan başlama nedeninin ise deprem bölgesindeki gençlere destek vermek olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu