Haber

Haluk Levent: Çadır dışında Kızılay’dan barbunya konservesi ve barbunya da aldık.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki depremin ardından yıkılan kentlerde konut sorunu devam ederken, Kızılay’ın deprem bölgesine yardım götüren Dostlar Derneği’ne çadır sattığı ortaya çıktı. Türkiye’nin gündemine oturan olayın ardından açıklama yapan Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, Ahbap Derneği’ne çadır satışı yapıldığını doğruladı.

KENDİNİ SAVUNMAK, “MALİYETİNE SATIYORUZ” DEMEK

“Maliyetine sattık” diyerek satışı savunan Kınık, “Ahbap Derneği ile Türk Kızılayı arasındaki işbirliği ahlaki, akılcı ve yasaldır. Aksini iddia edenler ya meseleyi anlamazlar ya da kötü niyetlidir.” .”

“KAN ALDIK, KONSERVE”

Tartışmalar sürerken bu sabah FOX TV’de katıldığı canlı yayına konuk olan Haluk Levent de Kızılay’dan gıda malzemesi aldıklarını belirtti. Levent, yaptığı açıklamada, “Kızılay öncelikle bir gıda kurumu. Biz de onlardan yemek alıyoruz, zaten moral oluyor. Bu yemekleri alabilirsin, konserve yapabilirsin. Kızılay.İrtibat kişisi ben miyim?Bir dakika bile önemli.Kızılay yönetimi bir karar alıyor parayı iade edecek.Onu bilmiyorum” dedi.

“1 YIL BOZULMAYAN 30 BİN GIDA ALDIK”

Açıklamasının canlı yayının bitimine denk geldiğini belirten Levent, programın ardından hızlı bir paylaşım yaptı. Levent’in sosyal medya paylaşımında, “Canlı yayın bitti. Anlatacak zaman kalmadı. 4 kişilik bir ailenin 3 çeşit yemeğini karşılamak için Kızılay’ın iştiraki olan Kızılay Lojistik A.Ş.’den 30 bin erzak aldık. ve 1 yıl boyunca bozulmadı. Canlı yayının sonuna denk geldi. Geldi. Bilginiz olsun.” kelimeler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu