Ekonomi

Honasa Tüketici’nin halka arzına yoğun talep oldu, önümüzdeki hafta halka arza hazırlanıyor

Mamaearth’in ana şirketi Honasa Consumer Ltd.’dir. İlk halka arzın (IPO) kapanış günü olan 2 Kasım’da 7,61 kat fazla talep görüldü. Halka arz, 7.130 milyar Rupi (857 milyon $) değerinde teklif aldı; bu, toplam 1.700 milyar Rupi (204 milyon $) tekliften oldukça yüksekti.

Yüksek talep, kotalarının 11,5 katını teklif eden nitelikli kurumsal alıcılardan (QIB’ler) kaynaklandı. Kurumsal olmayan yatırımcılar ve çalışanlar da yoğun ilgi göstererek sırasıyla 4 kat ve 4,87 kat fazla talep gösterdi. Bireysel yatırımcılar ödeneklerinin 1,35 katı kadar abone oldu.

Halka arz, 365 milyar rupi (44 milyon dolar) değerinde yeni bir halka arz olup kurucular Varun Alagh ve Ghazal Alagh’ın yanı sıra Sofina, Stellaris Venture Partners, Fireside Ventures, Snapdeal kurucu ortakları Kunal Bahl ve Rohit Bansal, aktör Shilpa Shetty Kundra ve Sharrp Ventures’ı içeriyor. . Rishabh Mariwala gibi değerli yatırımcıların 41,25 milyon hisselik satış teklifinden oluşuyordu. Hisse satışına Evolvence India Fund ve Peak XV Partners’ın katılmaması dikkat çekti.

Hisseler, hisse başına 308-324₹ fiyat aralığında teklif edildi. Halka arz öncesinde Honasa, Abu Dhabi Investment Authority, Fidelity, Goldman Sachs, Capital Group ve Norges Bank gibi ana yatırımcılardan ₹765 crore (92 milyon $) topladı.

Mamaearth çevre dostu ve kimyasal madde içermeyen cilt bakımı ve saç bakım ürünlerinde uzmanlaşmıştır. Halka arzdan elde edilen fonlar, ₹ 182 crore (22 milyon $) değerindeki reklamlar için kullanılacak, ₹ 20,6 crore (2,5 milyon $) değerinde özel marka satış noktalarının kurulması, yan kuruluşu BBlunt’a ₹ 26 crore (3,1 milyon $) yatırım yapılması ve diğer kurumsal amaçlar için kullanılacak. . tahsis edilmesi bekleniyor.

Şirketin hisseleri önümüzdeki hafta borsada işlem görmeye başlayacak. Tahsisin 7 Kasım’da gerçekleşmesi planlanıyor, itfa işlemi 8 Kasım’da başlayacak ve hisseler 9 Kasım’a kadar Demat hesaplarına yatırılacak. Listelemenin 10 Kasım’da gerçekleşmesi bekleniyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

havzaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu