Haber

İMECE’nin hayata geçirilemediği törene damgasını vuran diyalog: Burada bir komplo olabilir mi?

Geçtiğimiz günlerde hava kuralları nedeniyle iptal edilen İMECE Uydusu’nun fırlatılması, hava koşulları nedeniyle fırlatmadan 27 saniye önce ileri bir tarihe ertelendi.

BUGÜN ERTELENDİ

5 yıllık tasarım görevi ömrü boyunca 680 kilometre yükseklikte Güneş ile senkronize yörüngede bulunacak; Ülkemize amaçlı teşhis, tespit, doğal afetler, tarım uygulamaları gibi birçok alanda hizmet verecek olan İMECE, geçtiğimiz günlerde hava olayları nedeniyle denize indirilemedi ve lansmanı bugüne ertelendi.

İMECE BİR DAHA AÇILAMIYOR

Türkiye saati ile 09:48’de Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Vandenberg Uzay Kuvvetleri Üssü’nden İMECE fırlatılması için Türkiye yeniden ekranlara kilitlendi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Ankara’da TÜBİTAK UZAY’ın yer takip istasyonunda katıldığı törende fırlatma için geri sayım yapılırken, fırlatma rüzgar nedeniyle ikinci kez 28 saniye ertelendi. sol.

“Burada bir komplo olabilir mi?”

Salonda büyük bir hayal kırıklığı yaşanırken Akar ile Varank arasındaki diyalog ekranlara yansıdı. Hulusi Akar, Bakan Varank’ın kulağına eğilerek, “Burada bir komplo olabilir mi?” diye sordu. Varank böyle bir şeyin olmayacağını söylerken bu diyalog ekranlara yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu