Haber

Kahramanmaraş’ta fay kırığı havadan görüntülendi

Kahramanmaraş 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin sonuçları gün yüzüne çıkmaya başladı. Sarsıntıların ardından havadan çekilen görüntülerde fayın kilometrelerce uzandığı görüldü. Bu, sarsıntının ne kadar yıkıcı olduğunu bir kez daha gösterdi.

Arıza kırılması kilometrelerce uzar

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan olarak belirlenen iki büyük deprem 10 ilde büyük hasara yol açtı. Kahramanmaraş Tevekkeli köyünde ise çekilen fotoğraflar depremin büyüklüğünü gözler önüne serdi. Yolun 3 metre yana kaymasına neden olan depremler literatürde “Gölbaşı-Türkoğlu segmenti” olarak biliniyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Gölbaşı-Türkoğlu hattındaki yol ve çevresindeki evlerin yıkıldığını söyledi. .

https://shiftdelete.net/-yardim-web siteleri

Daha önce 2 Bayraktar AKINCI, Kahramanmaraş Pazarcık için Şanlıurfa ve Batman’dan hareket etmişti. Tiha görev uçuşları için havalandı. Bayraktar AKINCI TİHA’lar, depremin ilk gününde tespit, arama kurtarma destek ve şiddetli hava kurallarına uyum faaliyetleri için kesintisiz görev uçuşları gerçekleştirdi.

Bayraktar AKINCI ve Bayraktar TB2 uçuş görev sayısı artırıldı. Depremin ilk gününden itibaren TSK (KKK, DZKK, HVKK), İçişleri Bakanlığı (JGK, EGM) ve Baykar’ın envanterinde bulunan Bayraktar AKINCI ve Bayraktar TB2’ler kriz masasına konuşlandırıldı. hasar tespiti, arama. Kurtarma güçlendirme ve uyum faaliyetleri için kesintisiz anlık görüntüler ve veriler sağlar.

?İnsansız hava araçları, depremin ilk gününden itibaren farklı görevlerde kullanıldı. ????

bir?? 9 Bayraktar Akıncı (Hızlı Haritalama Podu)

2? 22 Bayraktar TB2 (Gece ​​Görüş)

3??? TUSAŞ Aksungur (Mobil Baz İstasyonu) görüntüde değil pic.twitter.com/AmjqNxuyOl

— M. Can AKA (@mcaka_17) 9 Şubat 2023

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

gordeshaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu