Haber

Meteorolojiden Deprem Bölgesinde Toz Taşınması ve Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren sallantılı bölgede toz taşınımı ve kuvvetli rüzgar beklendiğini belirterek; Hava kalitesinin düşmesi, görüş mesafesinin azalması, soba ve doğalgazın neden olduğu baca zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar gibi aksiliklere karşı vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Meteoroloji, Salı öğleden sonra Suriye’den Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Malatya ve Diyarbakır çevrelerinde toz taşınımı, Adana, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya’nın kuzeyi çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgar, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Elazığ ve Diyarbakır’da orta kuvvette rüzgar beklendiği ve vatandaşları uyardı. Meteoroloji’nin açıklaması şöyle:

“Suriye’den deprem bölgesine yarın (Salı) öğleden sonra Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Elazığ, Malatya ve Diyarbakır çevrelerinde toz taşınması bekleniyor.

Rüzgar Adana’nın kuzeyi, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya çevrelerinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa), Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Elazığ ve Diyarbakır’da orta şiddette ( 20-40km). /saat) esmesi bekleniyor. Hava kalitesinin düşmesi ve görüş mesafesinin azalması, soba ve doğalgazdan kaynaklanan baca gazı zehirlenmeleri, toz taşınımı ve güneybatıdan kaynaklanabilecek ulaşımda aksamalar gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu