Haber

Sındırgı’da yaşayan İranlı aile aracını satarak depremzedeler için konteyner satın aldı.

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde yaşayan İranlı aile, “yüzyılın felaketi”nden etkilenen ailelere destek amacıyla Hatay’da kurulacak “Sındırgı Mahallesi”ne araçlarını satarak satın aldıkları konteyneri bağışladı.

İlçede 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremden olumsuz etkilenen vatandaşlara yardımlar sürüyor.

Afetzedelere destek olmak isteyen İranlı bir aile de tek birikimleri olan 2004 model aracı satışa çıkardı.

Akbari ailesi, Hatay’da kurulacak “Sındırgı Mahallesi”ne konteyner almak için araçlarının satışından elde ettikleri 100 bin lirayı bağışladı.

Depremzedeler yararına aracını satan Mona Akbari, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bizi sosyal medyada gördüler, gelip anlaştılar. Notere gittik, alana hayırlı olsun.” dedi.

Anlamlı bağışlarından dolayı teşekkür ettiği aileyi makamında karşılayan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, “Halkımız çok cana yakın, insanımız çok değerli ve yardımsever. Onlarla bir olduktan sonra Hatay’ı yeniden inşa edeceğiz. Kahramanmaraş 11 vilayet Allah’ın izniyle o bölgeyi imar ederek.” İnşallah hepimiz onu eski haline geri getirmeyi başaracağız.” dedi.

İstanbul’dan gelip aracı satın alan Şehmuz Fazilet, deprem bölgesine kendilerinin de katkı sağlayabilmek için aracı satın aldıklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu