Haber

Teravih Programları Hafız Ahmet Yüksel İle Devam Etti

Hafız Ahmet Yüksel, İnegöl Belediyesi’nin ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlediği Kur’an-ı Kerim tilaveti ve teravih programları kapsamında Buyruk Sultan Mescidi’nde İnegöllülerle bir araya geldi.

11 ayın sultanı Ramazan’ın ruhuna uygun Ramazan etkinlikleriyle bu mübarek ayın maneviyatını yansıtan programlar düzenleyen İnegöl Belediyesi, sesleri ve ilahileriyle gönülleri okşayan hafızları ağırlamaya devam ediyor. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve teravih programları kapsamında 2012 Türkiye Kur’an Okuma Yarışı birincisi Hafız Ahmet Yüksel Pazartesi akşamı İnegöllülerle buluştu.

Emir Sultan Mescidi’nde kılınan akşam namazının ardından başlayan Kur’an-ı Kerim tilavetine vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Hafız Ahmet Yüksel’i dinlemek için hem bölgede yaşayan vatandaşlar hem de çok farklı mahallelerden vatandaşlar camiye akın etti. Belediye Başkanı Alper Taban’ın katıldığı Kur’an-ı Kerim tilavet programının ardından teravih namazını yeniden Hafız Ahmet Yüksel kıldırdı.

HELVA TEDAVİLERİ YAPILIR

Gönülleri mest eden programın sonunda İnegöl Belediyesi de cemaate helva ikram etti. Önder Alper Taban, namazın ardından vatandaşlarla mescitte buluşmaya gelerek çay eşliğinde sohbet etti.

TERAVİH PROGRAMLARI

İnegöl Belediyesi Ramazan ayı boyunca 8 farklı gecede teravih programları düzenliyor. Ramazan ayının geri kalanında teravih programları kapsamında; Hafız Metin Çakar, 14 Nisan Cuma günü Alanyurt Esentepe Mescidi’nde, 17 Nisan Pazartesi günü ise Kadir Gecesi’nde Hafız Adem Bilgetay OSB camisinde İnegöllülerle buluşacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu