Ekonomi

TÜYAP Caravanist Fuarı’nda Karavan Satışları Rekor Kırdı

Karavan tutkunları ile kamp ve doğa tutkunlarının her türlü ihtiyacını karşılamak üzere hazırlanan Karavancı ve Outdoorist Fuarları, 9 gün boyunca İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde doğaseverleri buluşturdu.

65 ülkeden 60 bine yakın ziyaretçinin geldiği fuarlara 300 milyon dolarlık sipariş geldi.

Caravanist İstanbul 3. Karavan ve Ekipmanları Fuarı ve Outdoorist 2. Outdoor ve Kamp Malzemeleri, Su Sporları, Deniz Araçları, Eş Zamanlı Motosiklet, 4×4, Off-Road, Ticari Araçlar ve Aksesuarları Fuarı, İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde doğaseverlerle buluştu 7-15 Ocak 2023 ortasında.

“65 ülkeden 60 bine yakın ziyaret oldu”

Caravanist ve Outdoorist fuarlarının her geçen yıl daha fazla ilgi gördüğüne dikkat çeken Tüyap Fuarcılık İmal A.Ş. Genel Müdür İlhan Ersözlü, “Bu yıl 200’den fazla markaya ait 700’den fazla son model karavan fuarımızda ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Fuara toplam 4salonda %60 Büyümeyle birlikte Türkiye’nin en değerli üreticileri ve dünyanın en değerli markaları katıldı ve yaklaşık 3000 karavan satıldı. Karavanist ve Outdoorist Fuarları, karavan ve kampçılık sektörüne değerli katkılar sağlamaktadır. Bu yıl fuarlarda alınan siparişler 300 milyon dolar değerinde. Fuar sonrası devam eden ticaretle birlikte bu fiyatın 500 milyon dolar olacağını öngörüyoruz. Geçen yıl başta Balkanlar, Avrupa ve Ortadoğu olmak üzere 42 ülkeden 45 bine yakın ziyaretçiyi ağırladık, bu yıl ise 65 ülkeden 60 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladık. Yabancı ziyaretçi sayısında da gözle görülür bir artış var. 2024 fuarının hazırlıklarına şimdiden başladık” dedi.

Tiny Houses’a yoğun ilgi

Son yıllarda sıkça tercih edilen Minik Evler ve Off-Road karavanların sergilendiği ve outdoor dünyasının değerli markalarının da katılımcılar arasında yer aldığı Outdoorist Fuarı’nda kampçılıktan insanı doğayla bütünleştiren birçok çalışma ve malzeme sergileniyor. çadırdan kamp malzemelerine, bisikletten doğa sporları malzemelerine kadar pek çok ürün sergilendi.

Karavanlar, karavanlar, kamyonetler, özel amaçlı araçlar, portatif servis karavanları, ticari karavanlar, 4×4, SUV araçlar ve gezi römorkları Caravanist Fuarı’nda sergilenirken, sadece yakıt ve motorla değil, elektrikle de çalışan yeni nesil hibrit karavanlar sergileniyor. ; Karavan iç dekorasyon çalışmalarından güneş panellerine, uydu sistemlerine, duş ve su sistemlerine kadar karavan ve kampçılıkla ilgili A’dan Z’ye her türlü çalışma ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

cungus-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu