Haber

Vergiler kaldırılacak mı? Zamlar geri mi çekilecek? Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, 25 Temmuz’da Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırdı!

Vergiler kaldırılacak mı? Peki Takviyeler geri alınacak mı? Soruları yapılan zamlarla birlikte en çok tartışılan bahislerin ortasında yer aldı. CHP’nin son zamlar ve ekonomideki gelişmeleri görüşmek üzere TBMM’yi olağanüstü toplantıya davet etmesinin ardından TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’tan açıklama geldi. Peki vergiler kalkacak mı? Zamlar geri mi çekilecek? Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, 25 Temmuz’da Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırdı!

VERGİLER İPTAL EDİLECEK Mİ?

CHP, son zamları görüşmek üzere 25 Temmuz Salı günü Meclisi olağanüstü toplantıya çağırdı. CHP’nin çağrısının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Numan Kurtulmuş’tan açıklama geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Kurtulmuş, Meclis Genel Kurulu’nu 25 Temmuz Salı günü saat 15.00’te olağanüstü toplantıya çağırdı.

CHP’YE DİLEKÇE VERDİ

CHP Küme Lideri Özgür Özel, önceki günkü Meclis toplantısına ilişkin yaptığı açıklamada, “Meclisin 25 Temmuz Salı günü saat 15.00’te son zamları ve ekonomideki kötü gidişatı CHP ve muhalefet partileriyle birlikte görüşmek üzere olağanüstü toplantıya çağırma dilekçemizi TBMM Başkanlığına sunuyoruz.”

4 TARAFIN VEKİLLERİ İMZALANDI

Davet başvurusunda ise CHP, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Parti milletvekillerinin imzaları yer aldı.

EN AZ 200 MİLLETVEKİLİ ŞARTI

Muhalefetin Genel Kurul’u yönetebilmesi için en az 200 milletvekili ile Meclis’te yer alması gerekecek. CHP de olağanüstü toplantıda bir teklif sunacak ve Meclis’in kapanmadan çalışmasını talep edecek. 15 Temmuz’da çalışmalarını tamamlayan TBMM, 1 Ekim’e kadar tatile girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu