Haber

Erbakan: “Oyumuz yüzde 8’in üzerinde”

Refah Partisi Yeniden Genel Başkanı Fatih Erbakan, Türkiye’nin en hızlı büyüyen partilerinden biri olduklarının altını çizerek, “Aralık ayı başında Türkiye’deki genel merkezimizin yaptığı ankette oylarımız yüzde 8’di. baraj sorunumuz olmadığını gösteriyor.Bunu yeterli görmüyoruz.Seçim döneminde titiz bir çalışmayla oy oranını yüzde 10’un üzerine taşıyacağız” dedi.

Erbakan, Anadolu Buluşmaları kapsamında Antalya’da bir otelde düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Alanında en aktif partilerden biri olduklarının altını çizen Erbakan, 4 yıldır Anadolu Buluşmaları çerçevesinde sadece seçim döneminde değil, geçimleri süresince de halkla bir araya geldiklerini ifade etti.

Partinin 4 yıl önce kurulduğunu ifade eden Erbakan, Erbakan Hoca’nın 54 yıl önce Konya’da başlattığı milli görüş hareketinin temsilcisi olduklarını, Fatih Erbakan ise aynı amaç ve inanç doğrultusunda yola devam ettiklerini kaydetti. aynı hedefler.

“Yüzde 25 büyüme”

Refah Partisi’nin 270 bini aşkın resmi üyesi olduğunu kaydeden Erbakan, “81 ilde 900’den fazla ilçede 100 bine yakın sandık gözlemcisi bulunan teşkilatımız tamamlandı. İlk büyük kongremiz 17 Kasım’da tamamlandı. 2019. Ankara’da 40 bini aşkın katılımla 2. Kongremiz 65 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti Yargıtay son 7 aylık üye kayıt sayılarını açıkladı Orantılı olarak üye sayısını artıran parti olduk Son 7 ayda 54 bin 309 yeni üye kaydettik ve yüzde 25 büyüme sağladık. Resmi üye sayımız 275 bini geçti. Bütün bunlar milletimizin bize olan güvenini gösteriyor. Bu başarıyı yakalarken bu noktaya geldik. hazinenin yardımıyla, hükümetin desteğiyle, patronların desteğiyle, samimi bir davanın elinin emeği olmadan, ülkenin en hızlı büyüyen partisi olsun. dedi.

“Yüzde 8 oy oranımızla seçime hazırız”

Erbakan, Refah Partisi olarak 14 Mayıs’ta, Haziran’da ya da bu hafta sonu seçim olsa en dinamik ve heyecanlı şekilde hazırlandıklarının altını çizerek, “Genelkurmay Başkanlığımızın başında yaptığı ankette oylarımız yüzde 8’di. Aralık ayı Türkiye genelinde “Bunu yeterli görmüyoruz. Bu seçim döneminde de çok çalışarak oy oranını yüzde 10’un üzerine çıkarmaya çalışacağız. Seçimlerde milli görüş bir kez daha volkan gibi patlayacak” dedi.

“İki belediyede zam”

Erbakan, milliyetçiliğin önce millet olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin asgari ücret artışının hemen ardından toplu ulaşıma zam yaptığını hatırlatan Erbakan, “3,5 yılda toplu ulaşım yüzde 155 arttı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ulaşımı yüzde 46 artırdı. Borç ve faiz ekonomisi açısından, Kazanın dibi kara, seninki kara. Yüksek faizle alıyorsan o borcun faizi vatandaşa zam vergisi olarak yansıyor” dedi.

“Yağmurdan kaç ve doluya yakalan”

6’lı masada son gelişmeleri değerlendiren Erbakan, “6’lı başkanlık sistemini getirmeye çalıştılar. Davutoğlu seçildiğinde o cumhurbaşkanı alacağı her kararda 6 başkandan onay alacak. Bazıları bunu şöyle dile getirdi: 7 kocalı bir Hürmüz, biz sadece bundan ibaretiz.Daha ileri gitmesek de 7 eşbaşkanlık sistemi demektir.Tam bir kaosa, kaosa, istikrarsızlığa sebep olur.Milletin seçtiği cumhurbaşkanı bunu başaramaz. bu yetkiyi kullanın.anayasada böyle bir yetki yok.anayasada milletin seçtiği cumhurbaşkanı yetkilerini kimseye sormadan kullanıyor.6 kişiyle istişare içinde nasıl hareket edecek.6’lı masada Kılıçdaroğlu diyor ki: hükümet başörtüsü sorununu suiistimal ediyor, kanunla düzeltelim, garanti verelim, hükümette de bu resmi gördü, yetersiz anayasal güvence altına alalım, yine Refah Partisi olarak destek verdik, şimdi iş karıştı ciddi, Mecliste masaya oturan partiler topu taca atmaya başladı. Başörtüsü kapalı olacak, randevu vermiyor, topu taca atıyor” dedi.

“Her iki tarafta iflas”

28 Şubat’ta denge ayarlaması manşetlerini gördüklerini hatırlatan Erbakan, “Şimdi masadan 28 Şubat’ın kokuları geliyor. Başörtüsüne, kıyafet özgürlüğüne, inanç özgürlüğüne getirilecek bir garanti neden verilsin ki. laikliğe karşı.Kemalist Fikir Derneği 6’ncı masada laiklik konusunda uyarıyor.1000 yıl süreceği söyleniyor.6’ıncı masada şubat sürecinin devam ettiği gösteriliyor.Yüzde 99’u Müslüman olan ve nerede olduğu bu ülkede Geçmişte başörtüsüyle ilgili çok acılar yaşandı, başörtüsü konusu artık gündeme gelmemeli. Neden buna karşı çıkıyorsunuz? Bütün bu anlattıklarımız gösteriyor ki, tüm bu gelişmeler Refah Partisi’ni yeniden haklı çıkarıyor. İttifak yani İktidar masası İttifak masası 6’lı masadır. İki tarafta da çözüm yok. Her iki tarafta da milletin kaygısını gidermek mümkün değil. Milletimiz artık bu çıkmazlardan birine mahkûm değildir. Şimdi yine Refah var. İyiliğin kendisi var” dedi.

Refah Partisi’nin yeniden neler yapacağı hakkında bilgi veren Erbakan, “Milli kaynak paketleri kitabı, 81-681 arası refah projeleri kitabı, Türkiye’yi Tanıyoruz kitabı, ilklerin icraatları ile neler yapacağımızı anlattık. 100 gün Türkiye’de maddi ve manevi gelişme atılımları “Faiz canavarına giden parayı biriktireceğiz, kamuda israfı, israfı önleyeceğiz, imtiyazlı holdinglere haksız yere aktarılan kaynakları keseceğiz, borç-borç üreteceğiz” ücretsiz vergisiz kaynaklar. Bu kaynak dar gelirlilerin refah seviyesinin yükseltilmesi için kullanılacaktır” dedi.

“Birliğe katılmayacağız”

Erbakan, hiçbir ittifakla seçime girmeyeceklerini belirterek, “İlkelerimiz ve kırmızı çizgilerimiz son derece hassas. Yine Refah Partisi herhangi bir ittifaka girmeden seçime tek başına girecek.” sözlerini verdi. – ANTALYA

haber-tonya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu