Teknoloji

Pilin bitmesi, aşırı ısınma ve daha fazlası: iOS 16.4 sorunlarıyla birlikte geldi

iPhone kullanıcıları, Apple’ın yeni iOS 16.4 güncellemesipil ömrünü olumsuz etkilediğini bildiriyor. Hatta şarjın birkaç saat içinde bittiği iddiaları da şikayetler arasında yer alıyor.

Bu sorunun bir sistem hatasından kaynaklandığı varsayılmaktadır. Son birkaç gün içinde Twitter’da şikayetler yağmaya başladı ve kullanıcılar en son iOS 16.4 yükseltmesinin iPhone’larının şarj tutma yeteneğini azalttığını iddia ediyor.

Fakat tek sorun şarj konusunda yaşanacak gibi görünmüyor. Bir sosyal medya kullanıcısı, cihazının ısınma sorunu yaşadığını söylerken, bir başkası telefonunun Siri’ye bağlanamadığından şikayet ediyor.

Yukarıdaki tweet’te, ” En son güncellemelerden sonra #iPhone’unda aşırı ısınma sorunu yaşayan başka biri var mı? Pil şarj olurken şarjı durdurur ve soğuduğunda şarj etmeye devam edeceğini söyler.‘ o yazıyor.

Başka bir kullanıcı diyor ki: iOS 16.4 güncellemesinden sonra pil hızla bitiyor ve Siri ilişki sorunları yaşıyor. Bu sorunu çözmek için en kısa sürede bir güncelleme bekliyorum.

iPhone pil sağlığı nasıl korunur?

  • Aşırı sıcaklıklardan kaçının: Cihazınız 16°C ile 22°C arasındaki sıcaklıklarda iyi performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. 35°C’nin üzerindeki sıcaklıklar pil ömrüne kalıcı olarak zarar verebilir.
  • Şarj ederken çok kalın kılıfları çıkarın: Şarj sırasında çok fazla ısı üretileceğinden kılıfların çıkarılması önerilir. Aşırı ısınma, cihazın beklenmedik şekilde kapanmasına da neden olabilir.
  • En son yazılıma güncelleyin:Apple güncellemeleri genellikle güç tasarrufu sağlayan teknolojiler içerir.
  • Cihazı tamamen şarj etmeyin veya tamamen boşaltmayın:Yaklaşık yüzde 60 ile yüzde 80 arasında şarj etmek, cihazın pil ömrünün korunmasına yardımcı olur.

felahiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu